fbpx

Nejlepší dávkovače granulí pro psy a kočky 2021 – recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Nejlepší dávkovače granulí pro psy a kočky 2021 - recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Strávili jsme více než 50 hodin průzkumem dávkovačů granulí pro psy a kočky. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2021.

Nejlepší dávkovače granulí pro psy a kočky

Přípravu vhodné dávky granulí vám usnadní dávkovače krmiva. Krmte svého pejska nebo kočku správně a využijte pohodlné automatické dávkovače.

Dávkovač bez kamery č.1

Petwant PF-102 Automatický dávkovač krmiva

Automatický dávkovač krmiva Petwant PF-102 je spolehlivým pomocníkem v době vaší nepřítomnosti s možností nahrání vašeho hlasu.

Orientační cena: 3 000Kč

Dávkovač bez kamery č.2

Petwant F2 Wi-Fi Automatický dávkovač 5 porcí

Automatický dávkovač Petwant F2 ve tvaru talíře poskytne vašim mazlíčkům pravidelnou stravu až 5x denně.

Orientační cena: 2 600Kč

Dávkovač bez kamery č.3

Dávkovač pro psy a kočky Pawbo Crunchy

Prostřednictvím mobilní aplikace můžete kdykoliv a kdekoliv zkontrolovat denní stav stravování, nutriční údaje nebo naplánovat další čas krmení vašeho mazlíčka.

Orientační cena: 5 000Kč

Dávkovač s kamerou č.1

Petwant PF-103 Automatický dávkovač krmiva s kamerou

Dávkovač  má ovládání na dálku v aplikaci vašeho smartphonu, kam se ukládá i historie krmení vašeho chlupáče. Plňte granulemi do velikosti 1,5 cm.

Orientační cena: 5 000Kč

Chytrá miska č.1

PetKit Fresh Metal Smart miska pro psy 1,7l

Tato miska vám zajistí dokonalý krmný plán. Jednoduše vám zváží potřebnou dávku krmiva a vše si můžete zaznamenat pomocí aplikace v telefonu.

Orientační cena: 1 300Kč

Chytrá miska č.2

SureFeed Connect Smart uzavíratelná miska na čip

Díky senzoru pro snímání mikročipu zvířete (přívěšek nebo klasický čip) se miska otevře pouze mazlíčkovi s příslušným mikročipem. Po jídle se miska uzavře a krmivo zůstane čerstvé. 

Orientační cena: 5 000Kč

Jak vybrat dávkovač granulí pro psy a kočky

Dávkovače krmiva zvládnou samostatně nakrmit vaše mazlíčky optimálně velkou porcí granulí, aniž byste si s tím museli dělat starosti. Nakrmit vašeho psa nebo kočku je však jedna ze zcela zásadních nutností, proto je důležité dávkovač pečlivě vybrat. Právě s tím poradí tento článek.

Na trhu naleznete jak dávkovače přímo pro psy, dávkovače přímo pro kočky, tak i dávkovače, které nejsou nijak specificky určené jednomu nebo druhému zvířeti. Tuto specifikaci si ohlídejte. Zvláště pokud jste majitel větších plemen psů – podle toho, pro koho je dávkovač určen, se totiž odvíjí jeho rozměry a velikost granulí, na které je určen. U menších psů by záměna s dávkovačem pro kočky nevadila (stejně jako opačně u koček s malým dávkovačem pro psa). 

Dávkovač by měl být schopný nakrmit domácího mazlíčka i bez vaší asistence, je tedy důležité podívat se na to, jakým způsobem toto automatické nasypání granulí funguje. Základní modely fungují skrze nastavení množství krmiva a času, kdy se má vysypat. Modernější jsou pak propojené s aplikací v mobilu, skrze kterou můžete kromě nastavování procesu krmení často využívat další nadstandardní funkce – o těch se zmíníme níže. 

Dalším důležitým bodem, který ovlivní každodenní užívání dávkovače, je objem nádoby na krmivo. To se samozřejmě odvíjí mimo jiné od toho, zda je dávkovač určen spíše pro kočky nebo pro psy. V každém případě však objem nádoby ovlivní to, jak často budete muset dávkovač doplňovat. Stejně tak by potom měl být snadno udržovatelný, lehce omyvatelný, z nezávadných materiálů a s baterií s dlouhou výdrží, abyste měli s běžným provozem co nejméně starostí.

O dalších, nadstandardních funkcích už zde byla zmínka a i na ně je potřeba při výběru dávkovače přihlédnout. Ne všechny jsou pro každého majitele domácího mazlíčka nezbytné a jelikož s každou vymožeností navíc velice pravděpodobně stoupne i cena, je dobré si předem odpovědět na to, zda pro tyto funkce budete mít opravdu využití. A jaké funkce lze očekávat? Jedná se například o komunikaci s mazlíčkem hlasem skrz zařízení, posílání malých pamlsků skrze aplikaci na dálku, HD kamera, mikrofon, detekce přítomnosti mazlíčka či možnost nahrávání videí. 

Které výrobky lze na trhu najít?

Zde naleznete jen krátkou inspiraci na dávkovače, které jsou populární a odzkoušené. Samozřejmě jich lze nalézt mnohem více a i s pomocí předchozích bodů jistě naleznete ten pravý přímo pro vás. Spolehlivý výrobce bude na dávkovač poskytovat záruku a bude na internetu dohledatelný. 

  • Petwant – automatické krmiče pro široké spektrum zvířat s distribucí po celém světě.
  • PetCube – moderní kamera propojení s dávkovačem pro nonstop spojení s domácím mazlíčkem.
  • Trixie – jednoduché a funkční dávkovače od jednoho z největších velkoobchodů chovatelských potřeb v ČR.
  • Eyenimal – Dávkovače od francouzské značky Num´axes, která se dlouhodobě věnuje výrobě různých elektronických pomůcek pro snadnější soužití se psy. 

Shrnutí 

Dávkovače krmiva vám mohou usnadnit každodenní rutinní péči o mazlíčky a zastat úkol nakrmení i v době vaší nepřítomnosti. Ať už jej sháníte pro psa nebo pro kočku, v obou případech budou kritéria v podstatě stejná. Dávkovač by měl být odolný, hygienický a nezávadný, měl by vydržet co nejdéle v provozu. Nádoba na granule by měla být co největší, abyste ji nemuseli neustále doplňovat. Automatické krmení by mělo fungovat spolehlivě a přesně, nastavení by mělo být co nejjednodušší. U novějších typů nejčastěji funguje přes mobilní aplikaci. Pokud jste náročnější, můžete chtít i dávkovač s rozšířenými funkcemi v podobě kamery, mikrofonu a reproduktoru, možnosti vyhození pamlsku i na dálku skrze aplikaci a podobně. Jelikož dávkovač granulí už je poněkud větší investicí, výrobce by měl působit spolehlivě a na přístroj by se měla vztahovat záruka. Po zvážení všech těchto aspektů by již měla být orientace mezi jednotlivými výrobky na trhu o něco snazší.

Instruktážní video

Slovo závěrem

Máte s dávkovači granulí zkušenost? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

Napsat komentář

Novinky a exkluzivní obsah do emailu