Nejlepší kočičí kavárny v Brně 2021

Kam v Brně zajít na o chlup lepší kávu? Přinášíme vám několik zajímavých tipů na kočičí kavárny.

Co je to kočičí kavárna? 

Jsou všude. Na stole, na podlaze, na klíně. Vrní a tulí se. Kočičí Kavárny, kde zákazníkům dělají společnost živé kočky, našli místo po celém Česku. V kavárně se snoubí skvělý relax, který navozuje vrnící kočka s kvalitní kávou a zákusky. 

Proč chodí do kočičí kavárny i alergici?

Kočičí kavárna je dobrou volbou, jak zkusit, zda-li je člověk na kočičí srst alergický. Všechna zvířata v kavárnách jsou očkovaná, kastrovaná a naprosto zdravá. I okolní prostředí je čisté a desinfikované. Proto nehrozí, že by se alergická reakce dala zaměnit například s alergií na roztoče. 

Felinoterapie

Blahodárný účinek kontaktu s kočkou využívá felinoterapie – terapie, která těží z kočičí přítomnosti. Doporučuje se především lidem osamělým a nebo psychicky nemocným. „Lidem, kteří jsou z nějakého důvodu v psychické nepohodě nebo kteří obtížně navazují vztahy k lidem, může kočka výrazně pomoci. Kočky jsou empatická stvoření, těší se na svého majitele, mazlí se, vrní, mají srst příjemnou na dotek. Cítí pohodu i nepohodu, dokonce je ověřeno, že poznají blížící se infarkt nebo mozkovou příhodu,“ říká zvěrolékař a specialista na zvířecí psychiku Alexandr Skácel.


Kočičí kavárny v Brně

Pelíšek 

Je první umisťovací kočičí kavárna v Brně – útulné místo v centru Brna vytvořené s láskou pro kočičky a lidi. Všechny kočičky u nich v kavárně pochází z útulku a čekají tu na svůj skvělý stálý domov. Snaží se spojit dvě výborné věci – příjemnou kavárnu a adopci koček.

Avšak přijdou si u nich na své i ti, kteří momentálně kočičku adoptovat neplánují, ale mají rádi výběrovou kávu, vrnící miláčky a pohodovou atmosféru.

Kavárna má dlouhodobé vysoké hodnocení 4,7 hvězdiček z 5 a mnozí zákazníci si velmi chválí výběrové domácí zákusky a dobrou kávu. 


Kočkafé Schrödinger

Malá, útulná kavárna také v centru Brna, s příjemným hodnocením 4,5 hvězdy z 5. Majitelka Adéla se pokusila zkombinovat práci s koníčkem a zákazníci si myslí, že se jí to povedlo. V kavárně na vás čeká zhruba 8 koček většinou útulkového původu. Majitelka se zároveň snaží rozšiřovat povědomí o ochraně životního prostředí a zvířat.


Mňau Café & Bar

Je poměrně novou kočičí kavárnou v ulici Josefská, Brno. Je to už dávno, co jste byli malí? O to líp. Určitě se rádi vrátíte do dětství a zavzpomínáte si na pohádky a příběhy, které se vám vryly do paměti. Jejich kočky nejsou jen tak ledajaké, jsou to kočky pohádkové. Elegantní kocour Modroočko, který se diví, že jeho miska na mléko nedorůstá, lenivý kocour, který na jméno Snížek slyší a kamarádí se i s myší, tlusťoch Garfield, jenž má ze všeho nejradši lasagne a spánek, a kocour Sylvester, který Tweetyho stejně nikdy nedohoní. Tyto pohádkové hrdiny u nich potkáte. Pomazlíte se s nimi a třeba si o nich i nějaký ten příběh přečtete. A budete se cítit hned, jako kdyby vám bylo znovu pět…Hodnocení dle google jsou 4 hvězdičky z 5.


Nejlepší plemena do kočičí kavárny

Mainská mývalí a Ragdoll se zdají být nejlepšími kočkami pro kavárnu …

Plemena mainská mývalí kočka a ragdoll se obecně považují za skvěla a klidná plemena, která ohromí svou velikostí a majestátním vzhledem. Pojďme si tato dvě plemena přiblížit.

Mainská mývalí kočka 

Mainská mývalí kočka je něžný obr. Je to tedy neúnavný mazel a přítula. Velice lpí na své rodině, se kterou si vytváří pevné pouto. A nezáleží, zda jde o děti, psy nebo návštěvníky, které dobře zná. Je zkrátka přátelská. Miluje hry, je aktivní, přítulná ale také klidná a nevtíravá.Toto kočičí plemeno vyniká hned několika zvláštnostmi. Před pitím vody udeří packou do hladiny, mňouká slabě až pískavě, zato předení je hluboké a hlasité. Dobře se učí, a vyspí se naprosto kdekoli. Mainská mývalí kočka má mnoho zajímavých vlastností, možná právě proto je tolik oblíbená.

Ragdoll

Kočkopes prý existuje, jmenuje se ragdoll. Toto kočičí plemeno má totiž vlastnosti podobné těm psím. Milují svého majitele, jsou velmi přítulné, nemají problém chodit na procházky v postroji a s oblibou nosí své hračky, které dokážou také aportovat. Prostě ideální čtyřnohé huňaté parťačky, které jsou rády i ve společnosti jiných kočičích kamarádů. Své okolí zaujmou svým výjimečným vzhledem a velkýma modrýma očima.Není divu, že díky své povaze se s oblibou zástupkyně tohoto plemene používají při felinoterapii neboli léčbě kočkou.

Závěr 

Pokud zrovna pobýváte v Brně, doporučujeme navštívit jednu ze 3 kočičích kaváren, které nabízí kvalitní kávu, skvělé zákusky a různorodé kočičí parťáky k pomazlení i hře. Před vstupem do kavárny doporučujeme přečtení pravidel vstupu do kočičí kavárny, každá má jiné, ale ve většině platí například – nekrmit kočky, nefotit s bleskem a kočkám neubližovat. Přejeme příjemné posezení. 

Vše, co potřebujete vědět o chovu kočky v bytě

E-KNIHA: Kočka v bytě – chovatelská příručka

  • Co vše je třeba pořídit, aby kočka v bytě  byla spokojená?
  • Na co dbát při koupi kočky a jaké plemeno si vybrat?
  • Tipy pro chov kočky v bytě  i venku
  • Jak si kočku ochočit a čím ji krmit?
  • Jak pečovat o kočku a její hygienu?
  • Co vše kočku můžete naučit a co s ní můžete provádět?
  • Osobní zkušenosti autorky s chovem koček. 
  • Mnoho užitečných fotek od různých chovatelů koček.
  • Mnoho dalšího…

Pro koho e-kniha je?

“Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.”

Antoin de Saint-Exupéry, autor knihy Malý princ

Co dostanete a kolik toho bude?

PDF pro počítač

88 stran

E-kniha je určena pro zobrazení na velké obrazovce v klasickém A4 formátu.
Ukázka e-knihy pro počítač

PDF pro mobil

248 stran
 
E-kniha je přizpůsobena pro mobilní zobrazení, aby se vám e-kniha dobře četla i na menší obrazovce.
Ukázka e-knihy pro mobil

O autorce

Simona Švantnerová

Naše redaktorka Simone má s chovem koček dlouholeté zkušenosti. Nyní své chovatelské zkušenosti a znalosti předává na svém YouTube kanálu (24 tisíc odběratelů) a poslední rok také jako redaktorka webu Vše-pro-zvířátka.cz. Tato příručka je kombinací jejích znalostí, důkladné rešerše a konzultace se zkušenými chovateli morčat.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napsat komentář

Novinky a exkluzivní obsah do emailu