fbpx

TIP: Kočičí kavárna v Olomouci

Olomouc je malebné město a nabízí i skvělé posezení k příjemné kočičí společnosti v kavárně CoffeCat. Přijďte se podívat do malebné kavárny, která zároveň slouží jako adopční místo. 


Kočičí kavárna CoffeCat

CoffeCat se nachází v ulici Vídeňská, kousek od vstupu do parku. Na svém webu informují, že lze snadno zaparkovat automobil v přilehlé tržnici. Mají otevřeno denně od 12 do 19 hodin včetně svátků a nedělí. Lákají na vybranou kočičí společnost a dobrou kávu s domácími dezerty a zákusky, které se mění dle denní nabídky. Drží si výborné hodnocení 4,6 hvězdičky z 5.  Zdálo by se, že je CoffeCat běžkou kavárnou, ale zdání klame…

Olomoucká kavárna zároveň slouží jako adopční místo pro opuštěné kočičky. Pokud si nějakou kočičku natolik zamilujete, lze se domluvit s majitelkou kavárny na adopčním procesu. Všechny kočičky jsou v kavárně zdravé, očkované, čipované a většina i kastrovaná. Kočičky, které se hodí do adopce pravidelně zveřejňují na svém facebookovém a instragramovém účtu.


Jak probíhá adopce kočičky? 

 • Vyberete si kočičku
 • Proberete s pověřenou osobou, zda se s kočkou k sobě hodíte (jestli je vhodná do bytu, či domku se zahrádkou, k dětem, nebo k dalšímu zvířeti a podobě)
 • Sepíšte společně předávací protokol, nebo-li adopční smlouvu. Každý útulek má jinou, ale vesměs jsou ve smlouvě podmínky, jak postupovat, když se například nebudete o kočku moct dál starat, kde bude zvíře bydlet, pokud jde o nekastráta, tak se zavazujete ke kastraci, je zde vypsáno, kdy byla kočka očkovaná a tak dále…
 • Uhradíte adopční příspěvek. Výše příspěvku se odvíjí podle toho, zda je zvíře již kastrované. Všechny kočky bývají plně očkované a odčervené, čipované, pokud to dovoluje věk i kastrované.
 • Odnesete si kočku domů. Váš život se změnil… Samozřejmě k lepšímu.

Co zařídit do domácnosti, než si pořídíme kočičku?

V první řadě doporučujeme zakoupit přepravku. Taková kočičí přepravka obvykle stojí kolem 400-800 korun a je nejbezpečnější formou přepravy kočky. Nikdy se nemůže stát, že se vám kočička uvolní z náruče a uteče. 

Kočičí záchudek a stelivo do něj je základní věcí pro začínajícího chovatele, který vybavuje domácnost pro kočičí přírůstek. 

V neposlední řadě musíme koupit kvalitní granulky s obsahem taurinu a nějaké kapsičky, paštiky a pamlsky

Pokud se chcete vyhnout poničené domácnosti, pořiďte i dostatek hraček, škrabadlo nebo rovnou kočičího parťáka. 🙂


Několik tipů, jak zvládnout první dny s kočkou

 • Kočce, která se zabydluje v novém domově, musíte pomoci, aby si vytvořila pevný denní režim. To vám zabere poměrně hodně času. Pokud je to možné, vezměte si na pár dní práci domů, a nebo si vyberte dovolenou.
 • Po příjezdu domů postavte přepravku v klidné místnosti na podlahu, otevřete dvířka a nechte kočku, ať se sama rozhodne, kdy přepravku opustí.
 • Děti budou pochopitelně z nového přírůstku do rodiny rozrušené, jejich dovádění by však mohlo kočku vyděsit. To se týká i dalších zvířat, které s vámi sdílí domácnost. Než si kočka na nový domov trochu zvykne, měli byste na děti a zvířata dohlédnout.
 • Kočka bude ze všeho toho vzrušení velmi unavená a bude si chtít brzy zdřímnout (to platí zejména pro koťata). Novému přírůstku do rodiny proto dejte pelíšek na teplé a klidné místo bez průvanu, kde si může odpočinout.
 • Kočičí záchod umístěte do klidné a snadno přístupné části místnosti, kde kočku nebude nic rušit. Záchod by neměl být blízko místa na spaní a krmení. Záchod kontrolujte nejméně dvakrát denně a ihned z něj odstraňujte pevné exkrementy i mokré stelivo. Nejméně jednou týdně všechno stelivo vysypte a celý záchod vydesinfikujte.
 • Aby byla vaše kočka v bezpečí, nenechávejte otevřená okna ani dveře, jimiž by se mohla protáhnout ven. Kočka by měla začít chodit ven až v okamžiku, když už se na to cítí a i vy máte jistotu, že to zvládne. Pokud si nejste jistí, jestli již takový okamžik nastal, zeptejte se veterináře. Jistě vám rád poradí.
 • Jestliže jste si vzali kočku z útulku, zeptejte jeho pracovníků, čemu kočka dává přednost a co má ráda. Možná, že existuje něco, co by jí pomohlo, aby se u vás více cítila jako doma.

Závěr

Kočičí kavárna CoffeCat nabízí útulné místo se smečkou různě starých kočiček, kde několik z nich je vhodných k adopci. Takže stačí přijít a zamilovat se. Lákají na vynikající kávu, kterou si zákazníci opravdu chválí, dobré domácí zákusky a při hezkém počasí lze využit i zahrádku kavárny. CoffeCat se nachází přímo u parku a auto lze zaparkovat na přilehlé tržnici. 

Vše, co potřebujete vědět o chovu kočky v bytě

E-KNIHA: Kočka v bytě – chovatelská příručka

 • Co vše je třeba pořídit, aby kočka v bytě  byla spokojená?
 • Na co dbát při koupi kočky a jaké plemeno si vybrat?
 • Tipy pro chov kočky v bytě  i venku
 • Jak si kočku ochočit a čím ji krmit?
 • Jak pečovat o kočku a její hygienu?
 • Co vše kočku můžete naučit a co s ní můžete provádět?
 • Osobní zkušenosti autorky s chovem koček. 
 • Mnoho užitečných fotek od různých chovatelů koček.
 • Mnoho dalšího…

Pro koho e-kniha je?

“Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.”

Antoin de Saint-Exupéry, autor knihy Malý princ

Co dostanete a kolik toho bude?

PDF pro počítač

88 stran

E-kniha je určena pro zobrazení na velké obrazovce v klasickém A4 formátu.
Ukázka e-knihy pro počítač

PDF pro mobil

248 stran
 
E-kniha je přizpůsobena pro mobilní zobrazení, aby se vám e-kniha dobře četla i na menší obrazovce.
Ukázka e-knihy pro mobil

O autorce

Simona Švantnerová

Naše redaktorka Simone má s chovem koček dlouholeté zkušenosti. Nyní své chovatelské zkušenosti a znalosti předává na svém YouTube kanálu (24 tisíc odběratelů) a poslední rok také jako redaktorka webu Vše-pro-zvířátka.cz. Tato příručka je kombinací jejích znalostí, důkladné rešerše a konzultace se zkušenými chovateli morčat.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napsat komentář

Novinky a exkluzivní obsah do emailu