fbpx

Nejlepší kočičí kavárny v Praze 2021

Kočičí kavárny jsou oblíbeným trendem poslední doby. Mnoho lidí zde hledá klid a pomazlení od druhého nejlepšího lidského společníka. Kam v Praze zajít na skvělou kávu a kočičí přítomnost? Máme pro vás několik tipů. 

Co je to kočičí kavárna?

Pokud jste zároveň milovníky dobré kávy a koček jsou kočičí kavárny stvořeny přímo pro vás.  Mnoho kaváren funguje zároveň jako dočasné péče pro kočičky bez domova nebo kočičky útulkové, někde si lze i kočičku adoptovat. V kočičích kavárnách platí striktní hygienická nařízení a každé kavárna má i svá pevná pravidla, jak se chovat k jejich svěřencům. Běžné bývají i tabule s informacemi o jejich svěřencích. Naopak důraz se klade i zdraví a povahu koček, které pobývají v kavárně. 

Felinoterapie jako podnikatelský záměr. 

První kočičí kavárny začaly vznikat kolem roku 2014, kdy se do povědomí veřejnosti dostal pojem felinoterapie – léčivý kontakt s kočkou. Jedná se o léčbu psychických i somatických potíží pacientů prostřednictvím kontaktu s kočkami. Ale i zdravému člověku přináší mazlení s kočkou silnou dávku duševního klidu. A proto vznikly kočičí kavárny, kde se spojuje ona felinoterapie s kávou, čajem či něčím sladkým na zub.


Kočičí kavárny v Praze 

Kočičí kavárna na Smíchově 

Další velmi oblíbená kavárna (4,4 hvězdiček z 5), kde většina zákazníků uvádí, že všech 9 koček je velmi přátelské a mazlivé povahy. Kavárna se nachází na ulici Vodní, Smíchov. Při krásném počasí lze využít i přilehlou venkovní zahrádku. 


Kavárna kočičí na Karlíně 

S kočičími kavárnami nejsou pozadu ani v Karlíně. Kavárnu kočičí, kde se můžete potkat s devítičlennou kočičí smečkou, najdete v Křižíkově ulici. Z nabídky si vyberou i vegetariáni. Hodnocení má stejně jako smíchovská kavárna 4,4 hvězdičky. Jeden ze zákazníků dokonce doporučil ve své recenzi kočičí kavárnu jako ideální místo na první schůzku. 


Cat Café Prague v centru města

Je originálním podnikem v Novém městě, ulice Gozardova. Spíše než o kávu, zde jste o čas strávený s kočkami. Návštěvníci uvádí, že se jedná o útulné prostředí, kde lze hrát společenské hry. Průměrné hodnocení CatCaféPrague je 4,3 hvězdičky z 5, dle google. 


U kočičích tlapek na Kladně

U kočičích tlapek se nachází kousek cesty od Prahy, ale její návštěva stojí prý za to. O tom, že kočičí kavárny jsou opravdu trendy, svědčí i to, že jednu z nich najdete na náměstí starosty Pavla, Kladno. Rodinná kavárna U kočičích tlapek si od návštěvníků vysloužila 4,8 hvězdičky, ačkoli si někteří zákazníci stěžovali na děti, které se nevhodně chovali ke kočičkám v kavárně. 


Jak se chovat ke kočce? Aneb, naučte se číst její signály. 

Každý majitel i chovatel koček vám potvrdí, že jsou kočky různých povah. Některé jsou přátelské, mazlivé i milé, některé si naopak s lidmi příliš nerozumí a mají rády svůj klid – takové samozřejmě v kočičích kavárnách nepotkáte. Doporučujeme mít na paměti, že i přátelská kočička potřebuje okamžiky klidu a není radno ji příliš rušit. Obecně platí fakt, že je lepší počkat, než se kočka přiblíží sama, takovou rychlostí jakou ona potřebuje. Pokud nespí, můžete zkusit jak reaguje na hračku. Za předpokladu, že zájem nejeví, doporučujeme zkusit kočičku jinou. 

Podobně jako my toho sdělujeme hodně v neverbální komunikaci, vyplatí se sledovat signály kočičího těla. Je to poměrně jednoduché, pokud je kočka uvolněná nebo vyloženě spokojená, zaujímá v sedě vzpřímenou pozici, leží v klubíčku, s packami pod sebou, pokud leží na boku či na zádech je vyloženě šťastná. Je-li kočka naštvaná nebo se bojí, obvykle to poznáme podle nakrčeného těla, rozšířených zorniček nebo zuřivého mrskání ocasem. V takovém případě na kočku nesahejte!

Závěr 

Pokud jste milovníky koček, doporučujeme navštívit kočičí kavárny, kde se mísí láska k těmto skvělým zvířatům s chutí kvalitní kávy a desertů. Před vstupem do kavárny se dostatečně informujte o pravidlech, která daná kavárna má. Některé preferují rodiny s dětmi, jiné se raději obejdou bez dětského křiku. Dalším pravidle bývá desinfekce rukou při vstupu, kde se nachází i dezinfekční přípravek. Velmi doporučujeme navštívit kočičí kavárny, je to nevšední zážitek pro každého milovníka koček. 

Vše, co potřebujete vědět o chovu kočky v bytě

E-KNIHA: Kočka v bytě – chovatelská příručka

  • Co vše je třeba pořídit, aby kočka v bytě  byla spokojená?
  • Na co dbát při koupi kočky a jaké plemeno si vybrat?
  • Tipy pro chov kočky v bytě  i venku
  • Jak si kočku ochočit a čím ji krmit?
  • Jak pečovat o kočku a její hygienu?
  • Co vše kočku můžete naučit a co s ní můžete provádět?
  • Osobní zkušenosti autorky s chovem koček. 
  • Mnoho užitečných fotek od různých chovatelů koček.
  • Mnoho dalšího…

Pro koho e-kniha je?

“Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.”

Antoin de Saint-Exupéry, autor knihy Malý princ

Co dostanete a kolik toho bude?

PDF pro počítač

88 stran

E-kniha je určena pro zobrazení na velké obrazovce v klasickém A4 formátu.
Ukázka e-knihy pro počítač

PDF pro mobil

248 stran
 
E-kniha je přizpůsobena pro mobilní zobrazení, aby se vám e-kniha dobře četla i na menší obrazovce.
Ukázka e-knihy pro mobil

O autorce

Simona Švantnerová

Naše redaktorka Simone má s chovem koček dlouholeté zkušenosti. Nyní své chovatelské zkušenosti a znalosti předává na svém YouTube kanálu (24 tisíc odběratelů) a poslední rok také jako redaktorka webu Vše-pro-zvířátka.cz. Tato příručka je kombinací jejích znalostí, důkladné rešerše a konzultace se zkušenými chovateli morčat.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napsat komentář

Novinky a exkluzivní obsah do emailu