fbpx

Nejlepší GPS obojky pro psy 2020 – recenze, zkušenosti a návody

Výběr redakce:
Tractive GPS Tracker →

Každý komu se někdy ztratil pes, zná ten pocit bezmoci. Ten pocit, kdy musíte plně věřit schopnosti svého psa vrátit se domů. Přičemž nevíte, jestli ho někdo někde neukradl nebo hůř. Není to nic příjemného. Naštěstí dnes existují možnosti, jak svého psa najít pomocí GPS lokátoru a ušetřit si tak mnoho nervů.

Nejenže takový GPS obojek určí přesnou polohu pejska, ale některé z nich přidávají i šikovné funkce, které využijete v denním životě. Dokáží měřit pejskovu fyzickou aktivitu, upozorní vás, kdykoli pes opustí povolené území nebo umožňuje zpětně zhlédnout historii trasy. Najdete i takové, které ocení především lovci a outdooroví nadšenci s možnostmi jako odposlech, alarm v mobilu při štěknutí nebo extrémní přesnou lokalizaci.

Rádiový obojek x GPS obojek na GMS síti

Ve světě GPS obojků existují dva odlišné břehy. Na jedné straně najdete ty zařízení, které běží na GMS síti pomocí SIM karty (většinou integrovaná výrobcem). Na druhém břehu se pak ocitá obojek, který pro lokalizaci používá satelitní signál a rádiový přijímač. Nejste díky němu závislí na mobilní síti a lokalizace je daleko přesnější (ocení outdooroví nadšenci). Dosah je však omezený většinou okolo 15 km. V prvním případě je dosah takřka neomezený. Takřka proto, že funguje jenom tam, kde je mobilní signál.

Pokud nejste náročný pejskař nebo třeba lovec, jenž se často pohybuje v extrémních podmínkách, pak vám postačí ten na GSM síti. Je uživatelsky přívětivý a vhodný v situacích, kdy se pejsek zaběhne do delších vzdáleností. Jestliže psa cvičíte profesionálně nebo při lovu a hledáte tak velmi přesné zařízení, pak dobrou volbou bude právě rádiový GPS obojek.

SEDM nejlepších GPS obojků pro psy

Vybral jsem ty nejlepší na trhu a nacpal je do tohoto článku. U recenzí jsem se zaměřil na hlavní výhody a nevýhody, které jsou pro daný GPS obojek typické.

#1 GPS obojek s dobrým poměrem cena/výkon

Tractive GPS Tracker – recenze

Prohlédnout více obrázků…

Tractive GPS Tracker je pro ty, kteří chtějí mít svého mazlíčka pod kontrolou a zároveň nechtějí investovat do zařízení s velkými pořizovacími náklady. Ideální pro amatérské pejskaře, kteří neočekávají 100% spolehlivost, ale spokojí se s tím, že funguje správně hlavně v místech, kde je GSM signál (ve městech bez problému, horší je to v lese). Pokud též hledáte pokročilé měřiče aktivity vašeho psa či kočky např. krokoměr či přehledy aktivit psa, pak hledejte ve vyšších cenových kategoriích.

Tractive GPS Tracker je GPS obojkem s nejlepším poměrem cena/výkon. Jedná se o jeden z nejlevnějších GPS obojků na trhu, i přesto se však střetává s řadou pozitivních reakcí. Funguje na GSM síti, není však třeba speciálně pro obojek hledat mobilního operátora. Vše je nasmlouváno. Platíte jednou za dva roky 99€ a nečekají na vás žádné jiné skryté poplatky. Síť však platí celosvětově a pokud se vám pejsek zaběhne do zahraničí, i tak jej budete moci vystopovat.

Zařízení je propojeno s aplikací Tractive GPS app, díky níž člověk může využívat chytré funkce typu: SafeZone (virtuální plot), Live Tracking či historie trasy vašeho psa či kočky. Je třeba myslet na to, že při aktivním využívání funkcí, především Live tracking, musíte nabíjet zařízení každý den. V režimu snad-by vydrží něco mezi 2 až 5 dny. Lidé si stěžují i na jiné nedokonalosti jako např. falešné zprávy o opuštění bezpečné zóny způsobené výpadkem signálu. Takové problémy se vyskytují však u většiny obojků fungující na GSM síti, nicméně většinu času fungují obstojně. Pokud byste chtěli opravdu spolehlivé zařízení (pro lovce, profesionály), musíte se koukat po dražších kouscích nad 15000 Kč.

Tento GPS lokátor někteří využívají i pro kočky, ale rozměry jsou tak na hraně přijatelnosti (najdete i menší, čili pro kočky vhodnější). V praxi oceníte i notifikace v aplikaci na slabou baterku přijímače a rychlé nabíjení do 2 hodin. Aplikace je na Android i iOS, ale počítejte s tím, že vše je v angličtině. Stejně jako jsem se bál já, možná si i vy říkáte, jestli je Tractive GPS Tracker vodotěsný a nerozbije se při prvním dešti. Není třeba se však bát, vydrží déšť i máchání v kaluži. Na koupání pejska však volte dražší varianty, jelikož zde by už mohl dělat neplechu.

5 důvodů, proč KUPOVAT Tractive GPS Tracker

 • GPS obojek s výborným poměrem cena/výkon
 • Mobilní síť pro zařízení je již nasmlouvaná a funguje ve většině zemích
 • Vhodné pro mazlíčky již od 4,5 kg (psy i kočky)
 • Obojek je vodotěsný a vydrží bez problému i silný déšť (koupání se raději vyhněte)
 • Rychlé nabíjení do 2 hodin

2 důvody, proč NEKUPOVAT Tractive GPS Tracker

 • Při aktivním používání funkce Live tracking je třeba nabíjet každý den
 • Zařízení není 100% spolehlivé a může při výpadku signálu ukazovat falešné upozornění (např. to že pes přeskočil plot, i když jej nepřeskočil); problém většiny GSM obojků.

Bentech A600 GPS lokátor pro psy – TIP

„Kvalitní a cenově dostupný GPS lokátor pro psa“

#2 GPS + máte přehled o fyzické aktivitě psa

Paby GPS tracker – recenze

Prohlédnout více obrázků…

Pokud hledáte nástroj, díky němuž budete nejenom schopni sledovat pozici vašeho mazlíčka, ale také monitorovat jeho denní aktivitu včetně třeba počtu kroků, pak Paby GPS tracker je smysluplným kandidátem. Nabídne vám pokročilou aplikaci s řadou funkcí jako třeba GeoFence a měření denní aktivity. Ideální je i pro pejskaře, jenž mají rádi noční procházky, protože díky světelnému a zvukovému upozornění spustitelné z mobilní aplikace máte lepší přehled o pozici vašeho pejska.

Jak jsem zmínil, Paby GPS tracker ovládáte skrze mobilní aplikaci na iOS nebo Android. Na aplikaci můžete napojit až 20 pejsků, pokud si pořídíte adekvátní počet trackerů. Je třeba vědět, že v balení nenajdete obojek, ale pouze přijímač. Zařízení lze však šikovně připnout k téměř k jakémukoli jinému obojku. Zařízení je vodotěsné a pejska tak nemusíte omezovat ani ve chvílích, kdy si chce skočit do řeky či rybníku.

Stejně jako u většiny GPS trackerů i aplikace tohoto zařízení není v češtině, nýbrž pouze v angličtině. Rozměry přístroje jsou jedny z nejmenších na trhu: 5.85 x 3.23 x 1.74 cm. Paby GPS tracker můžete snadno nabít nabíječkou s magnetickou přípojkou, která působí velmi prémiově a nabije obojek do 120 minut. Jelikož jde o obojek fungující na mobilních datech, musíte kromě pořizovacích nákladů počítat i s náklady na měsíční tarif 110 Kč měsíčně (roční účtování).

Největší přidanou hodnotou je fakt, že má v podstatě neomezený dosah. I pokud jste na druhé straně zeměkoule, vidíte přesnou polohu vašeho pejska (tedy jen když se nachází v oblasti, kde jsou mobilní data). Dalším velkým plusem je široká paleta funkcí zahrnující nejen určení GPS pozice pejska, ale také propracování měření fyzické aktivity vašeho čtyřnohého chlupáče.

5 důvodů, proč KUPOVAT Paby GPS tracker

 • Měří nejen GPS pozici, ale také fyzickou aktivitu pejska
 • Možnost napojit až 20 zařízeních na jednu aplikaci
 • Je obdařen LED světlem a zvukovým signálem, které aktivujete na dálku (vhodné na noční procházky)
 • SIM karta je dodaná spolu s GPS trackerem; není třeba zařizovat
 • Nízká pořizovací cena

2 důvody, proč NEKUPOVAT Paby GPS tracker

 • Není dodáván s obojkem, nutno připojit k vlastnímu
 • Platí se paušální poplatek za mobilní internet (110 Kč měsíčně)

#3 Žádné měsíční poplatky a originální funkce

GPS obojek Mishiko – recenze

Prohlédnout více obrázků…

GPS obojek Mishiko patří k elitě obojků, které fungují na GSM síti. Neplatíte žádné měsíční poplatky, jelikož spolu s obojkem dostáváte v ceně integrovanou SIM, na které máte neomezená data. V dlouhodobém pohledu jde o jednoznačného vítěze v kategorii poměr cena/výkon. GPS obojek je kompletně vodotěsný a vydrží i psí plavby rybníkem. Výrobce uvádí, že obojek může být až 30 min pod vodou.

S vaším čtyřnohým kamarádem můžete cestovat po celém světě bez obav, že byste ho někde ztratili. Mobilní data jsou totiž téměř celosvětová. Na GPS obojku Mishiko najdete i úsporné LED světlo, díky kterému jsou noční procházky bez vodítka o něco klidnější. Obojek je z hliníku a konstrukce je tudíž velmi solidní. Obojek se nabíjí bezdrátově pomocí přibalené nabíječky.

To, že lokalizujete psa, tím funkce obojku Mishiko nekončí. Měří též pohybovou aktivitu psa a dokonce podle plemena psa doporučuje vhodné množství denního pohybu, jenž dále vyhodnocuje. Ano, je třeba mít stále na paměti, že není na 100% spolehlivý, jelikož je stále závislý na místech pokrytých mobilními daty. Nevýhodou je též vyšší pořizovací cena okolo 4000 Kč.

Obojek je součást balení a nemusíte jej zvlášť přikupovat jako třeba u Paby GPS tracker. Doživotní aktualizace jsou v tomto případě samozřejmostí. Jde o kompaktní kousek, který na pejskovi sedí bez problému. Vše je samozřejmě napojené na aplikaci na mobilu, kterou si bezplatně stáhnete na Google play nebo App store. Vše je jednoduché, nicméně např. terén mapy by dle názorů některých uživatelů mohl být podrobnější.

7 důvodů, proč KUPOVAT GPS obojek Mishiko

 • Solidní konstrukce, která leccos vydrží (i 30 min pod vodou)
 • Pokročilé funkce monitorující aktivitu psa a GPS lokaci
 • Neplatíte žádné měsíční poplatky za mobilní data (jsou neomezené v integrované SIM kartě)
 • Úsporné LED světlo, jenž usnadňuje noční procházky
 • Máte doživotní aktualizace firmwaru
 • Kompaktní rozměry a jednoduché ovládání
 • Neomezený dosah (po celém světě, kde je signál)

2 důvody, proč NEKUPOVAT GPS obojek Mishiko

 • Je závislý na GSM síti a je spolehlivý jen v místech, kde je signál (jako všechny GSM obojky)
 • Vyšší pořizovací náklady okolo 4000 Kč

#4 Kompaktní společník se všemi funkcemi

Motorola Scout 2500 GPS obojek – recenze

Prohlédnout více obrázků…

Jestliže hledáte na funkce bohatý a rozměrově kompaktní GPS obojek, pak čtěte dále. Motorola Scout 2500 GPS je obojek fungující na GSM síti, což mu umožňuje trackovat vaše zvířátko celosvětově, kde je signál. Má v sobě nejen klasické funkce jako sledování vašeho psa v reálném čase, historii jeho pohybu či virtuální plot zasílající notifikaci při jeho opuštění, ale také měřič fyzické aktivity a měřič teploty. Když se stane, že psa necháte v autě, můžete tak na dálku sledovat teplotu v autě, zda-li se dramaticky nezměnilo počasí a nestal tak pobyt v autě pro psa nebezpečný.

Stejně jako u všech obojků, které závisí na mobilních datech, i na tento se nemůžete 100% spolehnout. Funguje jen tam, kde je signál, což je rozdíl oproti rádiovým obojkům. Každopádně patří k jedněm nejpřesnějším na trhu, kromě SIM karty, dopomáhá přesnosti i Bluetooth a GPS signál. A pokud nechcete investovat 15000+, pak stejně nenajdete uspokojivější náhradu.

Vše je propojeno s aplikací ve vašem smartphonu, který vám dává upozornění v případě, že pes opustí váš dům nebo začne být pobyt v rozpáleném autě nebezpečný. Obojek Motorola Scout 2500 GPS je vodotěsný a nemusíte se bát i chvil, kdy se pes koupe v řece či rybníku. Revoluční funkcí, kterou oceníte tehdy, když by se vám pes ztratil, je možnost zjistit jeho zdravotní stav na dálku (zda-li je jeho tělesná teplota v normálu). Cena zařízení se pohybuje okolo 4000 Kč.

Je třeba počítat i s ročním poplatkem za služby ve výši cca 1000 Kč ročně. Paušální platba je nevýhodou, která je však typická pro většinu GPS obojků. Design je jednoduchý a rozměry jsou velmi kompaktní. V balení najdete samozřejmě i obojek, na který můžete samotné zařízení připevnit.

5 důvodů, proč KUPOVAT obojek Motorola Scout 2500 GPS

 • Měří GPS pozici, okolní i tělesnou teplotu a pohyb psa
 • Jednoduchá mobilní aplikace na iOS a Android
 • Zařízení je velmi kompaktní a je obdařen prémiovým vzhledem
 • V balení najdete i obojek speciálně uzpůsobený ke GPS lokátoru
 • Aplikace dává notifikace tehdy, kdy je pes v nebezpečí (opustí dům nebo se v autě udělá nepřiměřeně horko)

2 důvody, proč NEKUPOVAT obojek Motorola Scout 2500 GPS

 • Čas od času vypadává signál, jelikož je závislý na mobilních datech
 • Vyšší pořizovací náklady (okolo 4000 Kč)

 
#5 Maximální výdrž, větší rozměry

Tractive XL GPS Tracker – recenze

Prohlédnout více obrázků…

Tractive XL GPS Tracker je vhodný pro páníčky velkých psů, jejichž priorita je maximální přesnost, okamžitá odezva a vysoká spolehlivost, a jsou ochotní jít do většího zařízení. Zároveň je pro ty, kteří hledají čistě GPS obojek a neočekávají od zařízení i jiné funkce jako měřič tělesné aktivity či okolní teploty.

Představte si GPS obojek, který bez nabíjení vydrží až 6 týdnů a který měří s přesností na 2 metry. Ano, jde o Tractive XL GPS Tracker. Nicméně odrazilo se to na velikosti zařízení, které dosahuje rozměrů 8 x 4,9 x 2,9 cm. Jedná se o pořádného macka, který je vhodný pouze pro větší psy. Každopádně odměnou za to je větší spolehlivost než u jiných GPS obojků fungujících na GSM síti.

Pořizovací cena není moc vysoká, je však třeba počítat s tím, že jednou za dva roky zaplatíte cca 2500 Kč za mobilní data a službu jako takovou. Signál není omezený na ČR, GPS obojek můžete využívat po celém světě. Nemusíte též dokupovat žádný obojek, GPS lokátor dodávají přímo s obojkem stavěným pro tohle zařízení.

Obojek stačí napojit na aplikaci ve vašem smartphonu (iOS i Android) a následně můžete sledovat aktuální pozici vašeho mazlíčka, historii trasy nebo třeba dostávat upozornění když opustí virtuální plot (ten, který si nastavíte). Tractive XL GPS Tracker je dost vodotěsný na to, aby zvládl psí plavání v rybníku či řece. Ale bacha! V důsledku větších rozměrů, reportují někteří uživatelé, že při extrémnějších pohybem psa, se GPS lokátor může uvolnit. Někteří jej tak dokonce ztratili. Zařízení proto dobře upevněte a vyhněte se procházkám v extrémním prostředí. Pokud to není možné, poohlédněte se po jiném GPS obojku z našeho výběru.

6 důvodů, proč KUPOVAT obojek Tractive XL GPS Tracker

 • Výdrž až 6 týdnů
 • Výborná spolehlivost, okamžitá odezva a vynikající přesnost
 • Funkce jako virtuální plot a možnost shlédnout historii trasy
 • Zařízení je velmi odolné a vodotěsné
 • Kombinuje v sobě SIM kartu a GPS modul (vyšší přesnost)
 • Obojek je dodáván spolu se samotným GPS lokátorem

2 důvody, proč NEKUPOVAT obojek Tractive XL GPS Tracker

 • V důsledku větších rozměrů je vhodný pouze pro větší psy
 • Některým uživatelé si stěžovali na nedostačující připevnění zařízení k obojku

 
#6 Profesionální GPS obojek s odposlechem

Tracker G400FI – recenze

Prohlédnout více obrázků…

Pokud sháníte obojek s maximální spolehlivostí, neomezeným dosahem a odposlechem z místa, kde se pes nachází, pak Tracker G400FI stojí za vaše uvážení. Je ideálním společníkem pro lovce a outdoorové nadšence. Vše funguje na GSM síti v kombinaci s jinými technologiemi, které zajišťují maximální přesnost.

Konkurenční výhodou jsou především funkce orientované pro lovce. Třeba takový alarm, kdykoli pes vydá signál (zaštěká) nebo možnost odposlechu okolí psa, se dá skvělé využít ve vašich loveckých či outdoorových aktivitách. Nechybí též ani funkce, jenž vás upozorní, že se od vás pes vzdálil více než je přijatelné (dopředu si navolíte hraniční vzdálenost). Na dálku můžete zařízení aktivovat a deaktivovat, kdykoli budete chtít šetřit baterii. Ta vydrží 18 až 100 hodin.

Vše vidíte v aplikaci ve vašem mobilu s Androidem či iOS. I když je zařízení poměrně velké 4,6 x 8,5 x 4,1 cm, připevnění k obojku je dost pevné a je uzpůsobené i na extrémnější podmínky. I díky vodotěsností do 10 metrů, je možné si vyjít do přírody snad na každém světadíle (české lesy nejsou žádný problém). Obojek má reflexní oranžovou barvu, která umožňuje lepší viditelnost psa i za zhoršených světelných podmínek.

Není třeba speciální vysílačky, jak vidíme u jiných loveckých GPS lokátorů, nýbrž postačí váš smartphone a aplikace od výrobce. Zde nastavujete vše od aktivace zařízení až po odposlech psa. Nenajdete zde však funkce jako měřič fyzické aktivity, jelikož se výrobci zaměřili primárně na funkce pro outdoorové nadšence a lovce. Za kvalitu si člověk v tomto případě musí připlatit a to cca 13000 Kč, s tím že třeba počítat i s roční platbou 1500 Kč za aplikaci na iOS a Android.

8 důvodů, proč KUPOVAT obojek Tracker G400FI

 • Možnost odposlechu z okolí, kde se pes nachází
 • Spustí alarm v aplikaci, když pes vydá signál (zaštěká)
 • Aktivace a deaktivace obojku na dálku skrze aplikaci
 • Výdrž až 100 hodin
 • Jelikož kombinuje několik lokalizačních technologií, je velmi přesný a spolehlivý
 • GPS lokátor je pevně připevněný k obojku tak, aby držel i v extrémních podmínkách
 • Digitální kompas určující vaší i pozici psa
 • Reflexní barva, která usnadňuje orientaci v noci

1 důvod, proč NEKUPOVAT obojek Tracker G400FI

 • Větší pořizovací náklady, následně platba 1500 Kč měsíčně za prodloužení licence na aplikaci Tracker Hunter, kterou je třeba si zvlášť přikoupit

 
#7 Výcvikový obojek a GPS v jednom + žádné měsíční poplatky

GPS obojek Dogtra Pathfinder – recenze

Prohlédnout více obrázků…

Pohlížíme na jeden z nejkomplexnějších GPS obojků pro outdoorové nadšence či lovce. Ocení jej ti, kteří chtějí chtějí perfektně fungující GPS obojek a zároveň však touží po tom využít výhod elektrického obojku a používat obojek i pro výcvik. Dogtra Pathfinder umožňuje obojí v jednom. Jde o zařízení s vyšší cenovkou, ale o řád bohatější funkcionalitou a spolehlivostí.

Výhoda číslo jedna je jasná; zařízení funguje pomocí radiových vln nikoli přes mobilní síť. Není tedy třeba zakupovat SIM ani platit jakýkoli měsíční poplatek. Jak to tedy funguje? Balíček zahrnuje GPS lokátor s obojkem, GPS konektor a aplikaci Dogtra Pathfinder (+další příslušenství). Pes má na sobě obojek, jenž je obohacený o anténu, který je schopen zachytit satelitní signál (podobně jako navigace do auta). Schéma funguje takto: GPS konektor (vypadá jako vysílačka) přijímá signál GPS lokátoru na obojku, a pomocí Bluetooth propojíte aplikaci v mobilu s GPS konektorem. Podstatné však je, že tímto způsobem lokalizujete psa až na 15 km a to bez SIM karty a měsíčního poplatku.

A teď k samotným funkcím. GPS konektor pouze přijímá signál z obojku, pomocí něj nic nezadáváte. Veškeré funkce ovládáte skrze aplikaci ve vašem telefonu. To je sice ve většině případech super, ale když chcete rychle zareagovat a poslat psovi impuls, tak je to s mobilem o něco složitější než jen stisknout tlačítko. Jde si na to však zvyknout. Funkci výcvikového obojku lze zamknout, aby tak nedošlo k nechtěnému impulsu. Díky funkci GeoFence máte možnost navolit si na mapě libovolnou oblast jakéhokoli tvaru a nechat si zasílat upozornění tehdy, kdy pes do zakázané zóny vkročí (nebo z ní odejde).

V terénu oceníte hned několik věcí. Jednou z nich je bezesporu možnost místo mapy vidět kompas ukazující, kterým směrem se vydat za svým psem. Můžete dokonce napojit i psy vašich přítel, nebo lokalizovat nejen psy, ale i to kde se nachází vaši přátelé. Ideální pro hromadný lov. Další skvělou funkcí je možnost offline map, což vás absolutně zbavuje závislosti na mobilních datech. V extrémních podmínkách člověk ocení vodotěsnost, dobrou odolnost a absolutní přesnost díky satelitnímu signálu. V pohotovostním režimu vydrží obojek asi měsíc. Nabíjení do plna vám zabere asi 3 hodinky.

Nevýhodou je vyšší cenovka a také to, že nemá neomezený dosah jako GSM obojky. Každopádně 15 km je dostatečný dosah. Obojek je totiž určen spíše outdoorovým nadšencům a lovcům, a proto je nejdůležitější přesnost a spolehlivost i za zhoršených podmínek.

9 důvodů, proč KUPOVAT GPS obojek Dogtra Pathfinder

 • Možnost využívat i jako plno hodnotný výcvikový obojek
 • Neplatí se žádné měsíční poplatky za SIM ani licenci (žádná není třeba)
 • Funguje rádiově a není potřeba mobilních dat
 • Vynikající přesnost díky satelitnímu signálu a anténě
 • Je velmi odolný a vodotěsný, pes může klidně i plavat
 • Funkce GeoFence umožňuje zadat libovolný tvar virtuálního plotu
 • Najdete zde kompas navigující vás směrem k vašemu psovi
 • Možnost napojit i více psů nebo GPS lokátory vašich přátel a vidět je na mapě
 • Mapy fungují i offline

2 důvody, proč NEKUPOVAT obojek Tracker G400FI

 • Větší pořizovací náklady
 • Vibrace a elektrostatické impulsy zadáváte přes aplikaci, což je někdy v terénu nepraktické

Jak vybrat GPS obojek?

Při výběru GPS obojku se dívejte hlavně po dobré výdrži baterie, ceně a dosahu zařízení. Do úvahy berte také velikost a plemeno vašeho psa. V neposlední řadě je důležité vědět, proč samotný obojek vlastně kupujete a zda-li je pro váš případ vhodný.

Na trhu je celá řada GPS obojků a proto je důležité umět se na trhu vyznat. Smyslem této sekce je dodat dostatek informací, abyste byli schopní sami určit, jaký obojek je pro vašeho pejska ten pravý.

I. Podle ceny

Rozhodněte se, kolik peněz jste ochotní do obojku investovat. Když kupujete GPS obojek pro vašeho psa, zvažujete parametry stejně jako pořizovací cenu a fixní poplatek (pokud nějaký je). Cena GPS obojků se pohybuje od 2000 Kč do 20000 Kč, který často doplňuje i roční poplatek 1000 Kč až 1500 Kč (mobilní data a licence).

 • Základní obojek pro nenáročného uživatele koupíte do 5000 Kč.
 • Ty dražší se liší ve výdrži baterie, odolnosti a dosahu. Mohou například i měřit fyzickou aktivitu psa nebo poslouchat zvuky z okolí pejska. Ty nejdražší jsou orientované na lovce a outdoorové nadšence, kteří ocení odolnost, spolehlivé určení poloh za všech podmínek a dlouhou výdrž.

II. Podle výdrže baterie

Jakmile najdete svého kandidáta, zkontrolujte výdrž baterie. Čím větší je, o to lepší. Berte také v potaz, že čím více funkcí má, tím více potřebuje baterie. Stává se, že základní obojek vydrží delší dobu než jeho funkcionálně bohatší kolega. Dobrá výdrž je více než 24 hodin.

 • Vybírejte nejlépe takové, které můžete na dálku deaktivovat a šetřit tím baterii

III. Podle stupně odolnosti

Ne každý chodí každý den do přírody, ale jistě oceníte když je obojek vodotěsný a odolný vůči nárazům. Nemůžete svého psa hlídat 24/7, proto chcete GPS obojek, jenž bude fungovat i při náhlé návštěvě kaluže či potoka. Pejska tak můžete brát i do míst, kde to má nejraději.

IV. Podle dosahu

Zvažte dosah a přesnost obojku. Většina dostupných obojků funguje díky mobilní síti a je tudíž z velké části závislá na signálu. Jsou zpravidla levnější než satelitní a rádiové GPS lokátory. Jsou vhodné spíše do města, kde je dobrý signál. Potíže s přesností můžete mít v odlehlejších oblastech.

 • Lovci a outdooroví nadšenci ocení satelitní či rádiové GPS obojky, které nejsou závislé na GSM signálu.

V. Podle kompatibility

Vybírejte nejlépe takový obojek, který se připojí k vašemu smartphonu. Mobil máte často po ruce a budete mít tak lepší přehled o lokaci vašeho psa. Spojení s mobilem má výhody i v tom, že vám zasílá notifikace, když pes opustí dovolený prostor nebo jiné speciální funkce. Jednoduše se pak můžete dívat na historii trasy a vědět, kolik kilometrů pes ušel nebo jak rychle se pohyboval.

 • U některých obojků, které se propojují se smartphonem, můžete vzdáleně aktivovat světlo na obojku a lépe se tak orientovat při nočních procházkách.

VI. Podle reputace značky

Hledejte zavedené značky, které jsou známé a fungují úspěšně již několik let. Proč? Pokud firma přestane fungovat, váš GPS obojek se tak stává nepoužitelným. Ve většině případech platíte roční poplatky za služby v cloudu a jejich speciální SIM kartu. Kupte GPS obojek od vyhlášené značky, ale stále mějte na paměti výdrž, dosah, cenu a odolnost zařízení.

Přečtěte si také výběr nejlepších granulí pro psy, elektrických obojků a SmartPet vychytávek – dali jsme si záležet. 🙂

Zdroje

 1. Porovnání GPS obojků Garmin a Tracker – magazín Elektro-Obojky.cz
 2. Diskuze na téma GPS obojky pro psy – Loveckeforum.info
 3. Článek obecně o GPS obojcích – typy, jak vybrat, funkce,… – Blog.Pujcovna-obojku.cz
 4. Článek o GPS obojcích zaměřený na různé značky – Hellosandy.cz
 5. Článek o čipování psů – ČasKrmení.cz
 6. [eng] Zahraniční článek o nejlepších GPS obojcích na trhu – PCmag.com
 7. [eng] Zahraniční článek o 13 nejlepších GPS obojcích na trhu – Thepawtracker.com
 8. [eng] Zahraniční článek o 6 nejlepších GPS obojcích na trhu – SafeWise.com
 9. [eng] Zahraniční článek o 25 nejlepších GPS obojcích na trhu – Petlifetoday.com
 10. [eng] Zahraniční článek o tom, podle čeho vybírat GPS obojek – Wikihow.com
 11. [eng] Wiki článek, co je to GPS obojek – Wikipedia.org

Slovenská verze článku →

1 komentář u „Nejlepší GPS obojky pro psy 2020 – recenze, zkušenosti a návody“

 1. Ahoj pejskaři 🙂 když jsme vybírali monitorovací zařízení pro naši fenku, dali jsme na radu známých. Protože naše BlairWitch často utíkala, je to přece jenom lovecký pes, zvolili jsme Paby GPS Tracker. Je sice o trochu dražší, ale jsme rádi, že jsme zakoupili právě tento produkt, neboť máme pejska neustále pod kontrolou a zatím nemáme s produktem žádný problém. Mrkněte např. na https://www.elektro-obojky.cz/gps-obojky-pro-psy/paby-gps-tracker-a-monitor-aktivity – produkt je dle mě bezproblémový 🙂

  Odpovědět

Napsat komentář

Novinky a exkluzivní obsah do emailu