fbpx

10 nejroztomilejších plemen psů (nejhezčí psi)

Naši psí společníci nás nejen že bezpodmínečně milují, ale také nám svou láskyplnou a hravou povahou dokáží spolehlivě vykouzlt úsměv na tváři. A ještě ke všemu jsou zkrátka a dobře rozkošní. Od velkých psů s vráskami a povislými pysky až po ty malé s čilými výrazy – každý si najde pohled, do kterého se zamiluje. A tady je 10 z těch nejhezčích psích plemen, které nám každý den rozjasňují život. 

1) Welsh Corgi Pembroke

Podle jedné velšské legendy plemeno welsh corgi pembroke milovaly víly. Ve Walesu se to hemží příběhy o corgi táhnoucích vílí kočáry, pasoucích vílí dobytek či nesoucích na svých zádech vílí bojovníky. Kromě pohádek je však jisté, že corgi jsou hraví, inteligentní a milující psi. Připravte se jen na to, že potřebují dostatek pohybu a pozornosti.

2) Bígl

Je všeobecně známo, že bíglové jsou skvělí lovci, ale věděli jste, že jim v jejich čmuchacím výkonu pomáhají jejich uši? Bíglovy dlouhé uši totiž víří smítka a částice směrem k jejich nosu, který tak může lépe zpracovávat pachové informace. Tito pejsci potřebují aktivní domácnost a jsou často skvělým společníkem pro rodiny s dětmi.

3) Pomeranian

Ačkoliv dnes může mít pomeranian tak trochu pověst namyšlenosti, původně to byl pastevecký pes, který byl schopný táhnout masivní saně skrz obtížný terén! Dříve měl totiž pomeranian kolem 14 kg a byl obalený svalovinou, Moderní pomeraniani jsou velmi láskyplní, ale vyžadují důsledný trénink, který udrží jejich tvrdohlavost na uzdě.

4) Francouzský buldoček

Francouzští buldočci byli vyšlechtěni jako takoví malí regulátoři klimatu pro řemeslníky, kteří pracovali v chladných obchodech. Buldočci jim seděli na klíně a udržovali jejich pohodlí a příjemné teplo. A tahle láska k tulení se na klíně jim zůstala dodnes. Jsou to velmi milující a věrní psi, kteří dobře vycházejí s dětmi i ostatními zvířaty.

5) Jorkšírský teriér

V dnešní době mají jorkšírští teriéři pověst mazlivého psa na klín. Ale v dřívějších časech to byli tvrdí dříči, kteří udržovali pracovní prostory čisté od různých škůdců. Jejich malá postava jim umožňovala vmáčknout se do úzkých prostor a pronásledovat hlodavce, zatímco povaha velkého psa z nich udělala nebojácného lovce. 

6) Staroanglický ovčák

Navzdory svému jménu jsou staroangličtí ovčáci jen několik málo stovek let staří. Sloužili k pasení stád a řadě dalších prací na farmách. Dnes jsou to hlavně okouzlující mazlíci, kteří jsou pozorní, inteligentní a velmi hraví. Aby si udrželi svůj krásný vzhled, je potřeba denního vyčesávání a pravidelného mytí.

7) Americký stafordšírský teriér

Nenajdete nic moc roztomilejšího než malé pitbullí štěňátko. “Pitbull” není ani tak plemeno, jako spíše kategorie pro několik plemen, které zahrnují právě i amerického stafordšírského teriéra. Tito psi bývají láskyplní, přátelští a hraví. Potřebují však energické každodenní procházky a spoustu her, aby mohli vybít svou zásobu energie.

8) Labradorský retrívr

Je toho hodně, co můžeme na labradorských retrívrech milovat – od jejich sladkých povah až po veselé úsměvy. Labíci jsou dle hodnocení American Kennel Club psem číslo jedna v USA už více než dvě desetiletí (a v ČR si v podobných žebříčcích nevedou o moc hůře) – a z dobrého důvodu. Tito psi jsou dobré povahy, společenští a lehce trénovatelní. Preferují však spíše aktivní domácnosti.

9) Bostonský teriér

Bostonští teriéři milují zábavu a jsou to něžní psi plní nadšení a životního elánu. Dostali přezdívku “americký gentleman” díky svému smoking připomínajícímu zbarvení, které je dělá ještě o to roztomilejší. Toto plemeno je skvělým rodinným mazlíčkem a dobře reaguje na výcvik. Lépe jim je v domácnostech, kde mají většinu dne něčí společnost. 

10) Maltézský psík

Maltézáček je jedním z nejstarších psích plemen a objevuje se v umění a literatuře mnoha antických civilizací – včetně Řeků, Římanů či Egypťanů. Dnešní Maltézáčci jsou rozkošní, milující a přátelští společníci, kteří zbožňují odpočinek na klíně jejich oblíbeného páníčka. Denní procházky a čas na hraní pak uspokojí jejich potřebu pohybu. 


Máte psa a chcete jej vycičit?

Představte si:

 • Máte psa, kterého můžete pustit kdykoliv na volno, protože přijde na první zavolání.
 • Nemusíte se stydět před ostatními pejskaři, protože váš pes ovládá všechny základní povely.
 • Výcvik si užíváte vy i pes a těšíte se na každou další lekci.
 • Váš pes s vámi plně spolupracuje, protože má v povelech jistotu, zná hranice a věří vám.

Řešením jsou kurzy Online psí školy: Projděte si nabídku kurzů a vyberte takový, jež odpovídá vaší aktuální situaci. Doporučujeme začít Základní poslušností případně Kurzem pro štěňata.

Základní poslušnost

Nejprodávanější kurz určený pro ty, jež potřebují s pejskem zvládnout základní povely.

Kurz pro štěňata

Oblíbený kurz zaměřený na specifické potřeby výcviku štěňat.

Psí triky s Veronikou

Pokud zvládáte základy a chcete víc, pak tohle je to pravé. Naučte svého psa psí triky!

Stop tahání na vodítku

Tento kurz vám vyřeší problém tahání na vodítku jednou pro vždy.

Nejlepší pojištění pro psy

Bojíte se nečekaných výdajů u veterináře? Dobré pojištění psa je řešení.

PetExpert

První plně online pojištění, kde platíte u veterináře jen spoluúčast. O zbytek se postará Petexpert rovnou na místě. A to bez háčků, kliček a papírování, s jasnými podmínkami. Stačí nahlásit číslo PetExpert pojištění.

Chcete si psa pořídit?

E-kniha: Pejskařem z nuly na sto

Praktické rady pro začínající pejskaře

Chovatelská příručka bude trefou do černého pro ty z vás, kteří právě zvažují pořízení pejska nebo si jej čerstvě pořídili. E-kniha vás provede tím, jak a kde si psa správně pořídit, jak má vypadat chod domácnosti se psem, co vše pořídit, jak vybrat granule pro psa, jak o psa pečovat a zkrátka vše okolo psí tématiky. Chovatelská příručka Pejskařem z nuly na sto vám dá všechny informace, které jako začínající pejskař potřebujete znát.

 • Jak zjistit, zda-li je pes ten pravý mazlíček pro váš životní styl 
 • Výhody a nevýhody vlastnictví psa
 • Jak vybrat plemeno psa
 • Kompletní návod, jak a odkud si psa pořídit 
 • Co jsou to množírny a jakou spojitost s tím má termín “průkaz původu” (PP)?
 • Co vše si zkontrolovat před odebrání štěněte/psa?
 • Jak připravit byt či zahradu na příchod pejska.
 • Jaké chovatelské potřeby jsou nezbytné?
 • Základy výchovy a výcviku štěněte/psa 
 • Jak na výuku konkrétních povelů.
 • Jak se vyznat v granulích pro psy a jak je vybrat
 • Zabrousíme i do tématiky stříhání psů, čili za jakých okolností stříhání je vhodné. 
 • Kastrace může a nemusí být moudrá volba. V e-knize se dozvíte, kdy kastrací psovi pomůžete a kdy naopak. 
 • Jak se chovat u psí rvačky
 • Co s blechami a klíšťaty?
 • Úvod do různých psích sportů
 • A mnoho dalšího…

Pro koho e-kniha je?

“Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.”

Antoin de Saint-Exupéry, autor knihy Malý princ

Co dostanete a kolik toho bude?

PDF pro počítač

65 stran

E-kniha je určena pro zobrazení na velké obrazovce v klasickém A4 formátu.

PDF pro mobil

228 stran
 
E-kniha je přizpůsobena pro mobilní zobrazení, aby se vám e-kniha dobře četla i na menší obrazovce.

Redakce webu Vše-pro-zvířátka.cz

Na e-knize pracovala celá redakce webu Vše-pro-zvířátka.cz ve snaze přinést, co nejpraktičtější tipy pro začínající pejskaře. 

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Napsat komentář

Novinky a exkluzivní obsah do emailu