Nejlepší klece pro psy 2021 – recenze, zkušenosti, diskuze


Nejlepší univerzální

Cestování s dokonalým přehledem pro psa i majitele

Orientační cena: 1 100-2 700 Kč


Skvělá klec do auta

Klec pro menší plemena, která skvěle pasuje do auta

Orientační cena: 2 900-3 300 Kč


Na doma i cestu

Bezpečná a čistá přeprava pro velká plemena psů

Orientační cena: 2 500 Kč


Lusuxní domácí klec

Praktická mobilní klec pro vnitřní a venkovní použití

Orientační cena: 5 300 Kč

Ačkoliv máte psa jako domácího mazlíčka, je více či méně často nutné ho převézt nebo separovat. Všem majitelům psa se tedy hodí mít po ruce klec. A jelikož je nabídka takřka nekonečná, vybrali jsme pro vás 6 nejlepších klecí vhodných pro transport či jako útočiště pro vašeho psa.

Klec pro psa by měla být především dostatečně prostorná – pes by měl mít možnost se v ní postavit, snadno otočit a při ležení pohodlně natáhnout nebo stočit do klubíčka. Důležitá je také bezpečnost klece, její skladnost a pohodlí při přenášení pro vás.

Cestování s dokonalým přehledem pro psa i majitele

Klec Dog Fantasy nabízí za příznivou cenu dostatečný prostor pro střední až větší plemena psů. Díky své konstrukci je dostatečně odvětraná a umožňuje psovi výhled a majiteli kontrolu. Hodí se tak nejen pro transport, ale i pro výstavy a použití doma. Udržování klece v čistotě je praktické díky výjimatelnému plastovému dnu.

Zákazníci si na kleci nejvíce pochvalují nízkou váhu, snadnou manipulaci při skládání a přenosu, bezpečné zavírání a materiál dna. Někteří uživatelé zmiňují nedostatečnou tloušťku drátů, která není ideální pro velká plemena psů, zapáchající plastové dno a nezabroušené dráty.

Velikost klece91,5 × 63,5 × 58,5 cm
Velikost psaStřední až velká
MateriálPlast, kov
BarvaČerná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří1
Pojistka proti otevřeníANO

Orientační cena: 1 000 – 2 700 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Klec pro menší plemena, která skvěle pasuje do auta

Máte-li menšího až středního pejska a auto typu combi, budete z klece Savic Dog Residence Mobil nadšení. Kromě snadného čištění, větrání, výhledu, protiskluzového dna a jednoduchého složení, je její hlavní předností zkosený tvar, který skvěle pasuje do aut se šikmými pátými dveřmi. Při manipulaci se zvířetem oceníte také dvířka vpředu i vzadu.

Většina zákazníků se shoduje na tom, že klec splnila jejich očekávání v poměru k ceně, pouze někteří zmiňují ne příliš dokonalé zavírání.

Velikost klece76 × 53 × 61 cm
Velikost psaMalá až střední
MateriálPlast, kov
BarvaStříbrná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří2
Pojistka proti otevření

Orientační cena: 2 900 – 3 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Bezpečná a čistá přeprava pro velká plemena psů

Pro velká plemena psů, jako jsou například rottweileři nebo dobrmani, je třeba zvolit dostatečně prostornou a zároveň bezpečnou klec – a Trixie tyto požadavky splňuje dle názoru spokojených uživatelů výborně. Kromě přepravy jednoho většího psa je klec vzhledem ke své velikosti vhodná i pro několik štěňat. Mimo velikosti, výhledu a větrání oceníte na kleci Trixie dvoje vstupní dvířka a spodní vaničku s uzavřenou lištou, která zamezí znečištění auta či podlahy.

Jedinou známou nevýhodou klece je, v případě použití pro transport, nutnost vlastnit větší automobil.

Velikost klece109 × 79 × 71 cm
Velikost psaStřední až velká
MateriálPlast, pozinkovaný kov
BarvaStříbrná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří2
Pojistka proti otevření

Orientační cena: 2 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Praktická mobilní klec pro vnitřní a venkovní použití

Klec vidaXL ocení především ti, kteří hledají odolnou klec, kterou lze snadno přemístit, například zevnitř domu na zahradu, z bytu na terasu nebo při výstavách. Přesun klece je pohodlný a jednoduchý díky čtyřem kolečkům, z nichž dvě jsou uzamykatelná, což zajišťuje bezpečnost používání. Bezpečí psa je pojištěno také dvířky s bezpečnostní západkou. Klec vidaXL je vzhledem k rozměrům dostatečné komfortní pro větší plemena psů nebo vrh štěňat.

Lakovaná povrchová úprava chrání klec proti otěru, poškrábání a korozi, takže ji můžete bez obav nechat stát venku. Úklid je jednoduchý díky plastovému dnu.

Velikost klece98 × 73 × 99 cm
Velikost psaStřední až velká
MateriálOcel s nástřikem
BarvaTmavě šedá
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří1
Pojistka proti otevřeníANO

Orientační cena: 5 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Klec pro velké psy s vysoce odolnou povrchovou úpravou

Hlavní výhodou klece Nobby, která je vhodná pro velká plemena jako je dobrman, rottweiler, doga nebo bernský salašnický a novofundlandský pes, je její povrchová úprava komaxit. Komaxit je způsob lakování – prášková plastová barva se pomocí elektrostatiky nanese na kov. Pro uživatele to znamená velice kvalitní lakovaný povrch, který se jen těžko oloupe, je velice odolný a má dlouhou životnost. Zároveň neobsahuje žádné škodlivé látky a je naprosto bezpečný. Klec s touto povrchovou úpravou je sice oproti jiným dražší, investice se vám však vrátí na její životnosti.

Kromě odolného lakování má klec dvoje dvířka, která jsou praktická pro pohodlné vcházení a vycházení a omyvatelné dno, které ulehčí úklid.

Velikost klece116 × 77 × 86 cm
Hmotnost klece15 kg
Velikost psaStřední až velká
MateriálPlast, kov, komaxit
BarvaČerná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří2
Pojistka proti otevření

Orientační cena: 900 – 4 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Velkorysý prostor pro maximální komfort psa

Klec vidaXL je z našeho výběru nejdelší a je tak ideální pro vlastníky velkých plemen i pro ty, kteří používají klec doma a chtějí svému psovi dopřát maximální možný prostor. Kromě velikosti oceníte také pevný rezuvzdorný ocelový rám, který z klece dělá jeden z nejpevnějších a nejstabilnějších produktů na trhu. Vzhledem k velikosti klece jsou výhodou 3 dvířka, která umožní pohodlné používání. Jednoduchý je také úklid, který zvládnete díky plastovému dnu. Pro přenášení je klec vybavena madlem a pokud ji budete potřebovat uskladnit, snadno ji složíte.

Velikost klece121 × 74 × 83 cm
Velikost psaVelká
MateriálPlast, pozinkovaná ocel
BarvaStříbrná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří3
Pojistka proti otevření

Orientační cena: 1 500 – 3 700 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat klec pro psa

 
Při výběru je nutné zohlednit především velikost psa a pokud klec slouží k převozu, tak i kufru auta. Jak jsme zmínili již v úvodu, klec musí být pro psa dostatečně prostorná. A jak psa správně změřit?
 
 • Ke všem naměřeným hodnotám vždy přidejte několik cm navíc.
 • Změřte délku psa od čumáku až po konec ocasu. Má-li pes krátký ocas, připočtěte polovinu délky předních nohou.
 • Výšku měřte při vzpřímeném postoji až po uši nebo vršek hlavy, dle toho, co je výš. Špičky uší (nebo hlava) se nesmí dotýkat stropu přepravky.
 • Šířku psa v jeho nejširším bodě vynásobte 2 ×.
 • Bude-li klec pouze doma, kde vás nelimituje velikost auta, zvolte vždy větší než minimálně doporučenou velikost.
 • Naopak do auta volte vždy klec, která je pro psa „tak akorát“ – malý pes by se ve velké kleci mohl při prudkých nárazech poranit.
 • Dalšími parametry pro výběr je pak bezpečnost zavírání, údržba a skladnost klece.

SEDM důvodů, proč pořídit klec pro psa

Když se řekne „zavřít psa do klece“, spoustě z nás to může připadat kruté – pes je přeci člen rodiny, tak proč ho trápit v kleci? Věřte ale, že klec má spoustu možností využití, které jsou přínosem nejen pro vás, ale i pro pejska. Navíc, pokud ho používání klece budete vhodným způsobem učit už od štěněcího věku, nebude ji vnímat jako trest, ale jako svůj vlastní klidný prostor, kam se může v případě potřeby schovat. A jaké jsou nejčastější důvody pro pořízení klece?

 • Bezpečný transport pro psa i pasažéry.
 • Bezpečná a pohodlná účast na výstavách.
 • Oddělení psů, například pro postupné seznamování více pejsků.
 • Klidný soukromý prostor pro samici se štěňaty.
 • Prevence proti likvidaci bytu, když je pejsek sám doma a zároveň prevence proti úrazům (např. při žvýkání elektrických kabelů) pejska v takových případech.
 • Klidné místo, kde může pes bez vyrušování odpočívat, což se hodí hlavně v rodinách s malými dětmi.
 • Při návštěvách, které nejsou na psa zvyklé – klec umožní postupné seznamování bez stresu na obou stranách.
 • Během úklidu, kdy se pes může bát vysavače nebo nechcete, aby chodil po mokré podlaze.
 • Pro zotavování po operacích, kdy by se pes neměl příliš hýbat.
 • V kleci se pejsek naučí odpočívat a lépe se mu v ní zvládá samota.

DESET tipů, jak začít psa zvykat na klec

Pes může mít svoji klec opravdu rád a vnímat ji jako své vlastní klidné místo. Pokud se ji takto naučí používat, odpadne vám i jemu spousta stresu. Naučit psa, aby měl klec rád, není nic složitého, vyžaduje to pouze trpělivost z vaší strany. Hlavními předpoklady k úspěchu jsou dostatečně prostorná klec, nenucení do klece násilím a nepoužívání klece za trest. A jak při zvykání psa na klec postupovat?

 • Umístěte do klece pelíšek, deky a hračky.
 • Krmení dávejte do klece.
 • Nechte pejska ať se sám ke kleci postupně přibližuje, očuchává a zkouší do ní vstupovat.
 • Jakmile začne do klece vcházet a lehat si v ní, začněte ho zvykat na zavírání klece – ze začátku stačí na 10 vteřin, postupně interval prodlužujte.
 • Až bude zvyklý na zavřenou klec, začněte od ní (opět postupně) odcházet. Nejdříve jeden krok, vrátit se zpátky, otevřít klec, odměnit. Postupně vzdálenost prodlužujte a nakonec odejděte úplně z dohledu pejska.
 • Za každým úspěšně zvládnutým, byť i malým, krokem odměňte psa pamlskem.
 • Buďte trpěliví a na psa nevyvíjejte nátlak. Úspěšné zvykání na klec netrvá den ani týden, jde o dlouhodobý proces – zvlášť pokud se jedná o dospělé psy.
 • Výjimku tvoří malá štěňata, která můžete do klece vložit jakmile budou chtít spát (např. po hraní). Klec se tak pro ně stane symbolem pro odpočinek.
 • V začátcích nechávejte dvířka klece vždy otevřená, aby do ní pes mohl libovolně vcházet a vycházet. Zamezíte tak tomu, že se jí bude bát jako trestu.
 • Myslete na to, že zavření do klece není řešení všech problémů. Máte-li nezbedného psa, který ničí zařízení bytu, vyžaduje nejspíše pohyb a aktivitu. Dopřejte mu je, jinak bude nešťastný.

Často kladené otázky

Při dlouhém pobytu v kleci nemá pes dostatek pohybu, což u něj může vést k úzkostem a depresím. Pokud to tedy není nezbytně nutné (např. ze zdravotních důvodů po operaci nebo při transportu), nenechávejte psa zavřeného v kleci příliš dlouho. Dospělý pes zvládne být v kleci 6 až 8 hodin, štěně 4 až 5.

Není, pokud nepřekročíte maximální možnou dobu pobytu v kleci, nezavíráte do ní psa násilím a za trest a dopřejete mu dostatek pohybu a sociálního kontaktu mimo klec.

Klec by nikdy neměla být plně zakrytá – blokovali byste přístup čerstvého vzduchu, pes by špatně dýchal a přehříval se. Pokud klec potřebujete (z opodstatněného důvodu) zakrýt, zvolte prodyšné tkaniny z materiálů, které nelze rozmotat, nezakrývejte klec celou a ujistěte se, že stojí mimo zdroj tepla.

Pokud jste postupovali výše uvedeným způsobem a psa zvykali postupně, nemělo by k tomuto problému dojít. Jestliže ale taková situace nastane, nekřičte na něj, nebouchejte do klece a zároveň mu nedávejte pamlsky ani ho hned nepouštějte ven – zvykl by si, že kňučením dosáhne svého. Je-li kňučení pouze zkouška toho, co pejskovi dovolíte, poznáte to velice rychle – po chvíli ignorace z vaší strany kňučení přestane. Pokud kňučení nepřestává ani po několika minutách, použijte frázi spojenou s chozením ven. Odpoví-li pes radostným vzrušením, vezměte ho ven, nejlépe za nějakým účelem, nikoli za hraním. Nejde-li o ojedinělé kňučení a pejsek v kleci naříká neustále, nejspíš je chyba ve vás – uspěchali jste zvykání na klec. V takovém případě přestaňte psa nutit a začněte znovu.

Instruktážní video

Napsat komentář

Novinky a exkluzivní obsah do emailu